PAPRYKA CANDLELIGHT

4,50 zł
3-4 dni

Papryka Candlelight

Ilość

PAPRYKA CANDLELIGHT

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki ostrej chili pochodzącej z USA. Papryka Candlelight była w 1983 roku zwycięzcą pośród innych nowopowstałych odmian papryk jedynej krajowej organizacji non-profit zajmującej się badaniem roślin w Ameryce Północnej.

Krzak o imponującej wydajności, niski, osiągający ok. 35 cm wysokości, 

Owoce najpierw zielone, później w miarę dojrzewania przechodzą w żółty, aż do czerwieni. Miąższ o ostrości na niskim poziomie. Dojrzewa po ok. 80 dniach od wysadzenia na stałe miejsce.

Odmiana idealna do uprawy w niewielkich ogrodach, na patio, do donic. 

Idealna do sosów, sals i wszystkich potraw, które chcemy umiarkowanie doprawić. 

Z uwagi na ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 15.000 – 23.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody