PAPRYKA PAKISTANI DUNDICUT

3,50 zł
3-4 dni

Papryka Pakistani Dundicut

Ilość

PAPRYKA PAKISTANI DUNDICUT

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki  ostrej opracowanej w Pakistanie i uprawianej w regionie Tharparkar w Sindh.         

Krzak o imponującej wydajności, ozdobiony setką jaskrawo czerwonych owoców wyrastających bujnie na każdej gałązce.

Owoce o wydłużonym kształcie łzy, o długości ok. 5 cm, skórka czerwona. Smak pełny, złożony i owocowy. Najostrzejsza w górnej części owocu (przy ogonku).

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów, do suszenia.

W Pakistanie używana jest do wielu potraw. W Azji znana jest jako lal mirch. 

Z uwagi na wysoką ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

Skala (1-10):     6+

Skala Scoville'a:        ~ 55.000 – 65.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody