PAPRYKA POUPILLA

6,50 zł
3-4 dni

Papryka Poupilla

Ilość

PAPRYKA POUPILLA

Capsicum annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki  słodkiej wczesnej o dekoracyjnych owocach.      

Krzak o karłowej budowie, o wysokości nie przekraczającej 25 cm wysokości.  Na jednym krzaku doliczyć możemy nawet 60 owoców.

Owoce dekoracyjne, rosnące ku górze, w kształcie podłużnie stożkowym o dużej gamie kolorów, od żółtego, poprzez jasno czerwony do fioletowego w zależności od stopnia dojrzałości i ekspozycji na słońce. Na roślinie tworzą barwny pióropusz. 

Odmiana idealna do  uprawy doniczkowej, do wiszących koszy i ampli. 

 

Skala (1-10):     0+

Skala Scoville'a:        ~ 0.000 –0.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody