PAPRYKA SCARLET VARIEGATED

PAPRYKA Scarlet Variegated

Ilość

100% bezpieczne płatności

PAPRYKA Scarlet Variegated

Capsicum Annuum

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion kolekcjonerskich papryki, która powstała w Australii Zachodniej ze skrzyżowania dwóch odmian: Jalapeno oraz Purple Tiger.

Krzak o dobrej wydajności, średnio wysoki, osiągający ok. 50-60 cm. Unikalną dekorację rośliny stanowią biało-zielone liście, które przechodzą wiele transformacji w miarę wzrostu.  

Owoce o ciemnofioletowym zabarwieniu, przechodzą w szereg kolorów: fioletu, żółci, pomarańczy, do czerwieni. Owoce rosną skierowane ku górze, mają ok. 3-4 cm dł. 

Jest to niewątpliwie odmiana, która przyciąga wzrok.

Miąższ w smaku jest słodki i przypomina jalapeno. 

Odmiana idealna do  sporządzenia własnego pikantnego domowego sosu, dipów i przypraw.

Może być uprawiana w gruncie, tunelu i donicach na tarasie.

Skala (1-10):     2+

Skala Scoville'a:        ~ 5.000 – 10.000

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska słonecznego dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru.

Specyficzne kody