• Nowy

PAPRYKA ROCOTO SAN ISIDRO

4,50 zł
3-4 dni

PAPRYKA ROCOTO SAN ISIDRO

Ilość

PAPRYKA ROCOTO SAN ISIDRO

C. pubescens 

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 5 szt. nasion papryki  ostrej, która pochodzi z wyspy La Palma na Wyspach Kanaryjskich. Jest najbardziej nietypowym gatunkiem Rocoto, ponieważ nie ma ciemnofioletowych kwiatów, ale raczej bladofioletowe do białych. 

Owoce mają czerwony kolor i czarne nasiona, gdy są w pełni dojrzałe. Miąższ bardzo soczysty i gruby o niezwykle aromatycznym zapachu i smaku, ostrym i owocowym jednocześnie z nutami jabłka.

Cechą najbardziej charakterystyczna tej odmiany są nasiona o czarnym zabarwieniu, które zawierają mnóstwo alkaloidów zapobiegających chorobom serca, witamin z grupy B i C, wykazują silne działanie antynowotworowe.

Krzak dorasta do 1 metra w pierwszym roku, a w kolejnym może osiągnąć do 1,5 metra wysokości. Może być uprawiana jako roślina wieloletnia, a w odpowiednich warunkach dożywa ponad 10 lat. Odmiana ta toleruje niewielkie przymrozki.

Liście charakterystyczne dla tej odmiany są owłosione.

Odmiana polecana do uprawy w chłodniejszym klimacie.

Jest jedną z najstarszych papryczek chilijskich i od tysiącleci kultywuje się ją w Boliwii i w Peru.

Idealna do wołowiny jako „Rocoto Relleno”, dodatek do zup, sosów typu Huacatay i past. Świetna na świeżą salsę oraz do pieczenia.

Absolutnie obowiązkowa odmiana dla każdego miłośnika rocoto !

Skala (1-10):     4+

Skala Scoville'a:        ~ 20.000 – 70.000

Specyficzne kody