PAPRYKA MORUGA SCORPION

3,50 zł
3-4 dni

Papryka Moruga Scorpion

Ilość

PAPRYKA MORUGA SCORPION

Capsicum chinense

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw 10 szt. nasion papryki bardzo ostrej pochodzącej z Morugi w Trynidadzie. Niegdyś była uznana za najostrzejszą paprykę na świecie (rekord), dziś zastąpioną przez Carolinę Reaper. 

Krzak o dobrym plonowaniu, osiąga ok. 1 metra wysokości. Owocuje po ok. 120 dniach od wysadzenia do gruntu.

Owoce o wyjątkowo silnej ostrości, praktycznie 100% owocu zawiera wszystkie możliwe ilości kapsaicyny.

Odmiana może być uprawiana w donicach i pojemnikach. 

Z uwagi na ekstremalną ostrość odmiany wszelkie prace przy owocach i nasionach należy wykonywać bezwzględnie w rękawiczkach.

 

Skala (1-10):     10+++

Skala Scoville'a:        ~ 2.000.000 

UPRAWA

Wysiew do doniczek przez cały rok (w przypadku odmian ostrych)  lub od stycznia do marca do skrzynki rozsadnikowej. Nasiona poleca się namoczyć w letniej wodzie, co przyspieszy kiełkowanie. Kiełkowania następuje w przedziale 2-4 tygodni w słonecznym pomieszczeniu o temp. min. 22 st. (np. na południowym parapecie).  Młode rośliny należy przepikować, a później można przesadzić do tunelu foliowego po przymrozkach. Gleba żyzna, stanowisko słoneczne. Zbiory po 100 - 110 dniach od rozsady. Papryki nawozimy regularnie, najlepiej nawozami organicznymi. Papryka wymaga wysokich temperatur oraz stanowiska dla uzyskania najwyższej plenności. Rośliny można uprawiać w otwartym gruncie, tunelu, a niektóre nawet domu wystawiając na zewnątrz w ciepłe dni. Ważne, aby wybrane miejsce było osłonięte od wiatru. 

Specyficzne kody